Marcipán na svatbě

Marcipán na svatbě | Frischmann Vyškov
Svatební dort je pomyslná třešnička každé svatby, která by "měla" být událostí jen jednou za život. Ale i při druhém, třetím, ... pokusu, by na svatbě dort neměl chybět.

Marcipán na svatebním dortu symbolizuje sladkost a hořkost manželství.

Mluvíme tu samozřejmě o pravém mandlovém marcipánu. Chuť mandlí je lehce nahořklá a sladkost cukru jednoznačně převažuje, ale nepřebíjí. Chuť mandlí to nijak nekazí. Naopak. Sladká a lehce nahořklá chuť mandlí se nádherně doplňují.

Dort, hladce potažený marcipánem je ukázkou umění každého cukráře. Na trhu najdete množství jiných potahových marcipánových hmot, které jsou plastičtější, tvárnější a bělejší, ale pouze pro oko. Chuť těchto často chemických výtvorů je zpravidla taková, jako byste si do pusy nasypali polévkovou lžíci moučkového cukru.

Typické výrobky z marcipánu pro svatební dort jsou marcipánové růže doplněné lístečky a figurkou svatebního páru.

Ozdoby na dort - více info zde.


 

Marcipánové růže jsou různých barev, dle vkusu každé nevěsty a ženicha. Od čistě bílé, různých odstínů růžové, oranžové, červené až po temně fialovou. Barevný tón se často určuje podle celkového barevného sladění s kyticí nevěsty, košilí a kravatou ženicha, nebo prostírání na svatební hostině.

Svatební pár je tou pomyslnou třešničkou na dortu. Za několik let našeho působení na trhu jsme vytvořili mnoho stylů a druhů svatebních párů. Není potřeba se omezovat jen postavou muže a ženy. Svatební pár je možné vytvořit i například z medvídků a jiných zvířátek, sněhuláků, autíček, atd. Je to často ovlivněno koníčky a zájmy ženicha a nevěsty.

Svatební dort by měl být symbolem dvou lidí, kteří spolu chtějí strávit celý život. Proto si zaslouží být ozdoben dle přání novomanželů.

Frischmann Marcipán vyrábí figurky i na zakázku. Neváhejte nás kontaktovat. Vytvoření takového prezentu potřebuje trochu víc času. Figurky na svatební dort - více info zde

 

Za Frischmann Vyškov, spol. s r.o.

Jana Šmídová, jednatelka

Zavřít [x]
Zavřít

Kontaktní formulář

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
 -